Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
OKUL VAR, ÖĞRENCİ YOK!
5x11x2012

OKUL VAR, ÖĞRENCİ YOK!

Türkiye genelinde uygulamaya geçen 4+4+4 eğitim sistemi ile birlikte okullarda yaşanan bazı sorunlar Boğazlıyan’da da devam ediyor.

 

 


 

 

Yaklaşık 7 bin öğrencinin eğitim gördüğü, ilçemizde bazı beldelerde öğrenci sayısının az olması dikkat çekiyor. Özellikle 5. sınıfta 2 öğrencinin ders aldığı okul fiziki yönden de modern okullar arasında yer almasına rağmen öğrenci sayısının az olmasının eğitimde kaliteyi düşüreceği iddia edildi.

Türkiye genelinde uygulamaya geçen 4+4+4 eğitim sistemi ile birlikte okullarda yaşanan bazı sorunlar Boğazlıyan’da da devam ediyor.

Bazı okullarda sadece 21 öğrencinin ders aldığı sınıflar yer alırken, bir sınıfta sadece iki öğrencisi bulunan okul dikkati çekiyor.

                İlçemize bağlı Devecipınar Beldesi’nde bulunan ilkokulda 4 sınıfta toplam 21 öğrenci eğitim görürken, Devecipınar ortaokulunda ise yine 4 sınıfta toplam 21 öğrencinin eğitim görmesi dikkat çekiyor.

                -“EĞİTİMDE KALİTE DÜŞÜR İDDİASI”-

                İlçemize bağlı Devecipınar Beldesi’nde bulunan hem ilkokul hem de ortaokul modern yapısı ve fiziki yönden de dikkat çekmesine rağmen öğrenci sayısının azlığı nedeniyle eğitimde kaliteyi düşüreceği ileri sürüldü.

                -“DEVECİPINAR ÖĞRENCİ BEKLİYOR”-

                Boğazlıyan merkez, kasaba ve köylerde yaklaşık 7 bin öğrencinin eğitim gördüğü ilçemizde, Devecipınar Beldesi’nde bulunan ilkokul ve ortaokulda öğrenci sayısının az olması ayrıca 5. Sınıfta sadece 2 öğrencinin eğitim görmesi dikkat çekiyor.

                -“TAŞIMALI OLABİLİR Mİ?”-

                Devecipınar beldesine komşu olan Yazıkışla, Başhoroz, Oğulcuk ve Belveren köylerinde bulunan öğrencilerin, modern yapısı ve fiziki şartları da dikkate alınarak taşımalı sistemle Devecipınar beldesinde bulunan okullara taşınması durumunda eğitimde kalitenin daha artacağı belirtilerek,  öğrenci sayısının artması ile birlikte öğrenciler arasında rekabetin de artacağı bundan dolayı da eğitimde kalitenin daha da artacağı vurgulandı.

                -“SORUN ÇÖZÜLEBİLİR Mİ?”-

Devecipınar da bulunan okullarda öğrenci sayısının azlığı nedeniyle eğitim ve öğretimin daha verimli geçmesinin zor olacağı kaydedildi. Sorunun bir şekilde çözümlenmesi gerektiğini belirten bazı veliler, “Okullarımızın durumu ortada, fiziki yapısı ve modern görüntüsü ile ilçede bulunan okulları aratmıyor. Bu nedenle öğrencilerin daha kaliteli ve arkadaşları ile yarışabileceği bir ortamda eğitim görmesi için öğrenci sayısının artması gerektiğine inanıyoruz. Bu sorunu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çözebilir. Yakın komşu köylerden buraya öğrenci gelemez mi? taşımalı olarak. Okullarda branş eksikliği de yok. Öğrenci sayısının artması ile birlikte öğrenciler, eğitim ve öğretim hayatında yarışacağı ortam olabilir. Eğitimin üst seviyelere çekilmesi ancak yarışarak mümkün olabilir” şeklinde konuştular.

Bu arada çocukların geleceğine yön verecek Devecipınar Ortaokulu’nda 5. sınıfta 2, 6. sınıfta 6, 7. sınıfta 9 ve 8. sınıfta 4 öğrencinin eğitim gördüğü öğrenildi.

 

BİLGİLER
tarafından 05 Kasım 2012 - 7:27 pm tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 2.280 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:


Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
ISTANBUL'da 5 Günlük Hava Tahmini
Vefat Edenler

ERCAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ

tüm yazıları için tıklayın...

SUNGUR AİLESİNİN ACI GÜNÜ

tüm yazıları için tıklayın...

TOSUN AİLESİNİN ACI GÜNÜ

tüm yazıları için tıklayın...

YAPAR AİLESİNİN ACI GÜNÜ

tüm yazıları için tıklayın...

ŞAHİN AİLESİNİN ACI GÜNÜ

tüm yazıları için tıklayın...
Anket
Web Sayfamız Nasıl Olmuş ?
Gayet Güzel
İyi
Normal
İdare eder
Kötü
Son Yorumlar